O blogu


Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny a musi troszczyć się o młodszą siostrę i chorą matkę, a jest prawdziwa walka o przetrwanie...

Autorką książki jest Suzanne Collins, mistrzyni w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji. Doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w swojej nowej, świetnej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość. Jest to pierwszy tom trzyczęściowego cyklu.

Część pierwsza: "Igrzyska Śmierci" (oryginalny tytuł: The Hunger Games)
Część druga: "W Pierściemiu Ognia" (oryginalny tytuł: Catching Fire)
Część trzecia: "Kosogłos" (oryginalny tytuł: Mockingjay)

Akcję bloga osadzono podczas trwania 74. Głodowych Igrzysk, głównymi bohaterami są Clove i Cato. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co by się stało, gdyby to któreś z nich wygrało?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie zostawiaj spamu pod notkami i nie przeklinaj :)